Samsung Galaxy S8’in Tüm Özellikleri

0
455
galaxy-s8

Samsung Galaxy S8‘in çıkmasına kısa bir süre kaldı ancak ortada Galaxy S8 ile ilgili birçok doğruluğundan emin olamadığımız haber var. The Guardian ise yayınladığı bir rapor ile Galaxy S8’in hangi özelliklere sahip olacağı, hangi sızıntıların beklenmediğini ortaya koyan bir rapor hazırladı. The Guardian’ın derlediği özelliklere hep birlikte bakalım.

21 Nisan‘da çıkması beklenen telefonun iki farklı boyutta çıkması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Ekran boyutunun 5-6 inç büyüklüğünde olması beklenen telefonun 3.5mm kulaklık girişi yerini koruyor olacak. Ekran gövde oranının maksimum seviyede tutulacağı telefonda neredeyse çerçevesiz bir ekran deneyimi sunulacak.

Parmak izi okuyucu olarak henüz ekranın altına yerleştirilmiş bir optik parmak izi olacağına söylenirken The Guardian’ın haberine göre parmak izi tarayıcı telefonun arkasında yer alacak.(Şahsi görüşüm ise bunun olmayacağı yönünde olması taktirde çok tepki toplayacaktır.)

İris tarayıcısı bulunan telefonun depolama kapasitesi ise 64 GB‘tan başlayacak ve 256 GB’a kadar microSD kart desteği yer alacak.  Ayrıca bağlantı tipi olarak ise USB Type-C kullanılacak.

Galaxy S8’in işlemcisi ise artık kesin olarak Qualcomm Snapdragon 835 diyebiliriz. Çünkü Samsung sırf Galaxy S8’de kendisi kullanacağından dolayı çoğu firmaya Qualcomm ile yaptığı iş birliği doğrultusunda Snapdragon 835 için ambargo koymuş durumda.

Kamera yönünden bakıldığında ise kamera çıkıntısının azaltılacağı ancak kamera konusunda Galaxy S7’e göre çok da iyileştirme olmayacak gibi.

Telefonun tanıtılmasıyla birlikte Gear VR ve Gear 360‘ın sanal gerçeklik donanımlarının yeni birer versiyonları da tanıtılacak olan ürünler arasında yerini alacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: