Samsung Galaxy S8’in Yüz Tanıma Özelliği Sınıfta Kaldı

0
188
Samsung Galaxy S8 Yüz Tanıma Özelliği

Samsung, geçtiğimiz hafta Unpacked etkinliğinde en yeni amiral gemilerini, Galaxy S8’i ve S8 Plus’ı tanıttı. Çarpıcı görünümü ve eşsiz özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran cihaz henüz piyasaya sunulmadı ancak ön siparişleri alınıyor ancak hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bu bilgilerden birisi de cihazın sahip olduğu güvenlik önlemlerinden birisi olan yüz tanıma özelliği. İlk olarak Google tarafından, 2012 yılında Jelly Bean (Android 4.1) güncellemesi ile Android’e yerleşik olarak verilen bu özellik pek çok firma tarafından kullanılmaya başlandı. Samsung’ta bunlardan sadece bir tanesi ancak özellik tam olarak bekleneni sunmuyor ve güvenlik anlamında başarılı bir yere sahip değil.

Galaxy S8’in tanıtıldığı Unpacked etkinliğinde de yüz tanıma özelliğinin bir iris tarama ve parmak izi tarama kadar güvenli olmadığı bazı önemli Samsung yöneticileri tarafından belirtilmişti. Zaten Samsung yüz tanıma özelliğini Galaxy S8 ve S8 Plus’ta basit doğrulama için kullanıyor. Şirket cihazlarında bu özelliği sadece Samsung Pay ve Samsung Pass tarafında basit bir doğrulama için kullanıyor.

Şirketin bu özelliği önemli yerlerde güvenlik amaçlı kullanmamasının nedenini aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: