Samsung Galaxy S9 “Kod Adı Star” Detayları Çıkmaya Başladı!

0
281
galaxy-s9

Samsung‘un önümüzdeki yılın başlarında çıkarmayı planladığı yeni amiral gemisi Galaxy S9 hakkında detaylar yavaş yavaş belirmeye başladı.

Güney Kore’de yer alan haber sitesi The Bell‘in yaptığı habere göre Galaxy S9 Plus‘ın kod adı “Star 2” olarak belirlenmiş durumda. Diğer bir yandan Samsung’un bu yılın başlarında aldığı katlanabilir ekran patentini Galaxy S9’da da kullanılmayacak. Bu durum katlanabilir ekran ekran bekleyen kullanıcıları üzebilir ancak en azından önümüzdeki 1 yıl içerisinde bu teknolojinin kullanılmayacağını söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan diğer bilgilere göre Samsung, Galaxy S9’da “infinity display” olarak adlandırılan ve sonsuz ekran anlamına gelen teknolojisini geliştirerek yeni amiral gemisine entegre edecek. Telefonda işlemci olarak ise Qualcomm tarafından üretilecek olan ve 7nm mimarisine sahip Snapdragon işlemci kullanılacak.

Uzun Kullanım Süreli Akıllı Telefonlar Geliyor!

battery

Qualcomm’un 7nm mimarisindeki işlemci ile telefon üreticileri zariflikten vazgeçmeden daha büyük kapasiteli bataryalar kullanabilecekler. Ayrıca bu yeni işlemci ile birlikte telefonları şarj etme süreleri kısalacak ancak kullanım zamanı oldukça artacaktır. Teknolojinin bu yönde gelişmeye devam etmesi ile birlikte ilerleyen zamanlarda çok kısa sürede şarj olan ve günlerce şarjı gidebilen akıllı telefonlar ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: