Samsung Gear S2’ler Kış Saatine Geçti!

0
168
samsung-gear-s2

Hali hazırda Samsung Gear S2 kullananlar, ülkemizde yaz saati uygulamasına devam edilmesinden dolayı ciddi anlamda sorun yaşıyorlar. Peki Gear S2 sahipleri yaşanan bu saat sorununu nasıl çözecek?

Devletimizin aldığı karar gerekçesi ile artık kış saati uygulaması ülkemizde uygulanmayacak, Bu kararın Resmi Gazete’de yayınlanması ve ardından yürülüğe konulmasından sonra, saat konusunda özellikle mobil cihazlarda büyük bir soruna yol açtı.

Akıllı telefonlar saat ayarlarını otomatik olarak yaptıkları için ilk önce saatleri 1 saat geri aldılar. Ancak bu kullanıcılar tarafından eski hale kolayca getirilebildi. Samsung Gear S2’de ne yazik ki böyle bir seçenek bulunmuyor.

samsung-gear-s2-1

Saat problemi Kasım ayında çözülecek!

Kullanıcıların yaşadığı problemi Samsung’a bildirmesinden sonra, Samsung bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Gear S2’nin otomatik olarak kendini 1 saat geri aldığını ve kış saati uygulamasına geçtiği belirttiler. Sorunun farkında olan yetkililer Kasım ayının sonuna doğru yeni bir güncelleme ile bu sorunu çözeceklerini açıkladılar. Ancak bana sorarsanız Kasım ayının sonu bile böyle bir sıkımtı için oldukça geç. Yaklaşık 1 ay boyunca akıllı saatiniz saati doğru göstermeyecek bu bence daha da öne alınması gereken bir sıkıntı.

Yorum Yapın, Değer Katın: