Samsung Gear S3 Türkiye’de Satışa Çıkıyor!

0
96
gear-s3-turkiye

Samsung Türkiye, son akıllı saat modeli olan Gear S3‘ü Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim‘in de yer aldığı basın toplantısı ile tanıttı. Tasarım olarak Gear S2’ye oldukça benzeyen akıllı saatte bazı yenilikler bulunuyor.

Gear S3 Frontier ve Gear S3 Classic olarak iki farklı model ile kullanıcılarla buluşacak olan Samsung’un yeni akıllı saatlerinin birbirlerinden farkı ise ise Frontier plastik kayışı ile daha spor bir havaya bürünmüş durumda.

samsung-gear-s3

Gear S3 sahipleri, saatin kendisinde yer alan arayüzleri kullanmanın yanı sıra bunu özelleştirerek kendileri için farklı arayüzler tasarlayabiliyorlar. Bu tasarlama kolay kayış değişimi ile birleştiğinde kullanıcılar hem fiziksel hem dijital olarak saatlerinde farklılıklara gidebiliyorlar.

Gear S3’ün teknik özellikleri

16 milyon renge sahip olan Gear S3’de Always On(daima açık) ekran teknolojisi bulunuyor. Bu özellik ile daima saatiniz açık kalıyor ve 380 mAh‘lik pil kapasitesi ile 3-4 gün boyunca şarjı dayanabiliyor.

Her iki modeli de çizilmeye karşı dayanıklı olan ekranı 1,3 inç boyutunda ve 278ppi çözünürlükte ayrıca Gear S3’ün ayrıca suya ve toza karşı dayanaklılık anlamında IP68 sertifikaya sahip.

samsung-gear-s2-1

Gear S3 ile adeta özleşen döner çerçeve ise ilk izlenimlere göre biraz daha geliştirilmiş durumda. Gear S3’ü akıllı telefonunuzda eşleştirdiğinizde, gelen çağrıları yanıtlayabilir,bildirimleri okuyabiliyor ya da hazır mesajlar ile cevap verebiliyorsunuz. Anımsatıcı uygulamasını kullanarak da takvim ve yapılacaklar listesine kolay erişim sağlayabiliyorsunuz.

Gear S3’ü diğer akıllı saatler ayıran birkaç özelliği daha mevcut. Bunlar dahili hoparlör, GPS, barometre ve hız ölçer gibi özellikler. Bu özellikler genelde diğer akıllı saatlerde bulunmuyor en azından çoğu akıllı saatte. Bu özellikler sayesinde Gear S3 sahipleri, konum,rakım ve atmosfer basıncı gibi özelliklere sadece saatlerini kullanarak erişebiliyorlar. Bu da özellikle sporcular için Gear S3’ü vazgeçilmez yapacak türden özellikler.

Samsung Gear S3’ün SOS yani acil yardım özelliği ile isterseniz aile üyelerinize veya arkadaşlarınıza ya da yardım ekiplerine konum göndererek yardım istemenize imkan tanıyor. Bu da özellikle dağcılık sporu ile ilgilenenler için hayat kurtarıcı özellikler arasında yerini alıyor.

gear-s3-altimeter

Gear S3’ün dahili hoparlörü ile de isterseniz müzik dinleyebiliyorsunuz ya da sesli mesajları etkinleştirerek, mesajlarınızı dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca telefon görüşmelerini de sadece Gear S3’ü kullanarak yapabilme imkanı veriyor.

İşletim sistemi olarak Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen(v2.3.2) kullanan Gear S3’ün çift çekirdekli işlemcisi 1GHz hızında çalışıyor. Saatin ağırlığı ise her iki modelde farklılık gösteriyor. Kayışsız olarak Frontier 57 gram ağırlığa sahip iken Classic modeli ise 62 gram ağırlığında. 4GB dahili belleği bulanan Gear S3, 768 MB RAM‘e sahip. Bağlantı olarak da Bluetooth,kablosuz ağ ve NFC bağlantılarını kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda kablosuz şarj teknolojisini destekleyen Gear S3’ü şarj standına koyarak kolayca şarj edebiliyorsunuz.

Gear S3’ün fiyatı ne kadar?

Samsung Türkiye’nin yaptığı açıklamaya göre Gear S3 Frontier ve Classic her iki modelde 1299 TL‘lik aynı fiyat etiketine sahip olacak. 2 Aralık tarihi itibari ile tüm Samsung mağazalarında yerini alacak olan Gear S3, Türk kullanıcılar ile buluşmayı bekliyor.

Daha detaylı bilgi için Samsung’un Gear S3 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: