Samsung, Katlanabilir Ekran Teknolojisi İçin Yeni Bir Patent Aldı!

0
71
samsung-bixby

Samsung, özellikle son zamanlarda katlanabilir ekran ve katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde yaptığı çalışmalara hız katıyor. Bunun son örneği ise Samsung tekrardan katlanabilir telefon için bir patent başvurusu daha yaptı.

samsung-katlanabilir-ekran

Samsung, “Project Valley” ismini verdiği katlanabilir telefonu için çeşitli kimlik doğrulama işlemleri üzerinde çalışıyor. Bunu patent görsellerinde de çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. Bu kimlik doğrulama yöntemleri arasında Samsung’un hali hazırda akıllı telefonlarında kullandığı parmak izi tanıma ve iris tarama özelliğinin yanı sıra, avuç içi tarama, yüz ve ses tanıma gibi birçok kimlik doğrulama yöntemi üzerine çalışıyor. Çıkan patent görselinde de görebileceğimiz gibi katlanabilir telefon oldukça esnek yapı da ve hatta sarılabilecek şekilde katlanmaya izin veriyor. Bu özellik telefonu oldukça kullanışlı hale getirebilir.

Şimdilik patent başvuruları devam eden bu özelliğin ilerisi için nasıl gelişeceğini kestirmemiz zor ancak bu çalışmaların bu hızla devam etmesi durumda çok zaman geçmeden akıllı telefonlarımızda radikal değişiklikler meydana gelebilir.

Yorum Yapın, Değer Katın: