Samsung, Parmak İzi Sensörüne Veda Edebilir!

0
285
Samsung-Galaxy-S8

Samsung, diğer akıllı telefonların aksine Galaxy Note 7‘de başlattığı iris tarayıcı sensörünü Galaxy S8 için de kullanacak. Galaxy S8 serisinde ayrıca parmak izi sensörünü de telefonun arka kısmına yerleşti. Ancak birçok kullanıcıya göre parmak izi sensörünün arka kısımda yer alması tek el ile telefon kullanımını oldukça zorlaştırıyor. Bazı kaynaklara göre Samsung, parmak izi sensörünü tamamen kaldırıp iris tarayıcı özelliğini ön plana çıkarmak istiyor.

Samsung’a yakın kaynaklara göre Güney Koreli teknoloji devi, parmak izi sensörünün yerini yeni teknolojilere bırakması gerektiğini düşünüyor. Ancak kabul etmeliyiz ki iris tarayıcısı özelliği baktığımızda parmak izi sensörü kadar verimli çalışmıyor. Durum böyle olunca Samsung’un bu radikal kararı farklı sonuçlar doğurabilir.

galaxy-iris-tarayici

Diğer bir yandan Samsung gibi Dünya devi bir firma düşünüldüğü taktirde böyle bir adım atmadan önce her türlü önlemi alacağını söyleyebiliriz. Samsung’un 29 Mart tarihinde New York‘da tanıtacağı yeni amiral gemileri, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ın hem parmak izi sensörü hem de iris tarayıcı sensörü kullanacağını düşünürsek, iris tarayıcı sensörün performansına göre böyle bir adım atabilir.

 

Yorum Yapın, Değer Katın: