Samsung S6 Parmak İzi Okuma Sorunu ve Çözümü

0
1375
samsung-s6-parmak-izi-okuma-sorunu-ve-cozumu

Dünya devi olan Samsung 2015 yılına son amirali olarak S6 serisini çıkararak piyasayı adeta toz dumana katmıştı hatırlarsanız. Bu seri ile büyük başarı yakalayan Samsung hem özellik hem de tasarım açısından yüksek prestijli bir seriyi kullanıcılarına kavuşturmuştu çıktığı yıllarda. Tabi birçok markanın en son teknoloji ile donatılmış serilerinde görülen sorunlar, S6 serisinde de görülüyordu. S6 kullanıcılarının sıkça karşılaştıkları sorundan biri olan parmak izi okuyucu sorunu oldukça baş ağrısı yapan bir durum haline geliyor ve üzerinden zaman geçtikçe kişiler daha çok merak etmeye başlıyor. Peki ama sorun nasıl düzelecek?

Parmak İzi Okuyucu Çözümleri

  • Öncelikle cihazınızı kökten kapatarak, temiz bir bez yardımı ile cihazınızı iyice silerek temizleyin.
  • Parmak izinizi yenilemek için, temizledikten hemen sonra cihazınızı açarak parmak izi okumayı deneyin.
  • Eğer fayda sağlamadıysa, yedek parola kısmından yanlış denemeler yaparak sizi google hesabınıza yönlendirmesini bekleyin.
  • Çıkan uyarı sonrasında Google hesabınız ile giriş yapın ve ayarlar kısmından ikili doğrulama seçeneğini kaldırarak cihazınızı yeniden başlatın.
  • Tüm bu yaptıklarınıza rağmen cihazınıza Google hesabınız ile giriş sağlayamadıysanız, Samsung giriş bilgileriniz ile unlock my screen ekranına erişim sağlamaya çalışın.

Bu yöntemler şayet sorununuzu çözmezse, Samsung yetkili servis ile iletişime geçerek duruma bir çözüm bulma yöntemine gidebilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: