Samsung, Snapdragon 835’i Tercih Etti

1
77
Samsung-Qualcomm

New York’da düzenlenen Qualcomm Snapdragon toplantısı ilginç gelişmeere ev sahipliği yaptı. Toplantı devam ederken sunum yapmak için sahneye gelen Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Jong Shik Yoon salonda bulunanları oldukça şaşırttı.

Samsung’un Amiral Gemilerinde Snapdragon 835 olacak mı?

Teknoloji dünyasının iki dev firması yapılan toplntıda güçlerini birleştirdiklerini açıkladı. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835, 10 nanometre mimarisi ile ve eski modellere göre oldukça geliştirilmiş özellikleri ile Samsung’un Şubat ayında çıkarması beklenen Galaxy S8 için önemli bir ortaklığın adımları atılmış gibi görünüyor.

Samsung’un başkan yardımcısı ile birlikte sahneye gelen Qualcomm Başkan Yardımcısı Keith Kressin, basın mensuplarının yanında yeni anlaşma için el sıkıştı ve Snapdragon 835’in geliştirilen enerji verimliliğinden bahsetti.

Samsung-Qualcomm

Performans olarak arttırılan işlemcinin aynı zamanda daha az enerji tüketmesine ek olarak kendinden önceki modeller olan 14 nanometre mimariye sahip işlemcilere göre %27 daha performansa sahip ayrıca %40‘da daha az enerji tüketiyor. Tüm bunlara batığımız zaman Snapdragon 835, %30 daha fazla verime sahip.

Boyut olarak da eski modellere göre daha küçük olan Snapdragon 835, kullanılacak telefonlar yerden avantaj sağlayarak batarya kapasitelerinin arttırılmasının önünü açacak.

Galaxy Note 5 İçin Android Nougat Göründü

Peki Samsung’un Kendi İşlemcilerine Ne olacak?

Bu anlaşmanın yapıması ile birlikte kafalarda bazı soru işaretleri ortaya çıktı. Öncellikle Samsung daha önceden aldığı bir karara göre kendi işlemcilerini üretecek ve bu konuda dışarıdan yardım almayacaktı. Şimdi ise böyle bir anlaşmaya imza atması kafalarda Galaxy Note 7 sonrası yaşanan talihsizliklerin önüne, kendini bu konuda kanıtlamış bir firma ile anlaşma yaparak daha emin adımlar ile ilerlemek istemesi olabilir mi? Diğer bir soru ise halen Galaxy Note 7’de yaşanan sıkıntının sebebini bulamayan Samsung, bu konu hakkında nasıl bir yol izleyecek?

Tüm bunları hep birlikte ilerleyen günlerde göreceğiz. Bakalım Samsung bu süreçte daha ne  anlaşmalara imza atacak?

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: