Samsung Türkiye, Galaxy Note 7 Değişim Programını Açıkladı!

0
62
galaxy-note-7-degisim

Samsung Elecronics Türkiye, ülkemizde Galaxy Note 7 kullanıcılarının telefonlarını nasıl ve hangi şartlarda iade edebileceklerini açıkladı.

Ağustos ayında Samsung tarafından Galaxy Note 7, ilk başlarda Samsug’un günümüze kadar çıkardığı en iyi telefon olarak kabul edilmişti. Ancak işler o kadar yolunda gitmedi ve ardı ardına Galaxy Note 7 patlama haberleri geldi. Bu patlamalardan dolayı binlerce dolarlık maddi kayıplar yaşandı, Galaxy Note 7’ler uçaklarda yasaklandı. Bunun üzere Samsung, Galaxy Note 7 üretimini geçici olarak durdurma kararı aldı ancak, değiştirilen ve yenilenen Galaxy Note 7’lerde de aynı sorunların devam etmesi üzerine, Samsung başkanı herkesten özür dileyerek Galaxy Note 7 üretiminin artık tamamen durduğunu açıkladı.

samsug-yonetici

Ülkemizde de iadelerine başlanan Galaxy Note 7 kullanıcılarının, telefonlarını nasıl iade edecekleri, değişim programına nasıl katılacakları hakkında merak edilen sorulara Samsung Türkiye‘den gelen açıklamalar cevap oldu.

Note 7 sahipleri cihazlarını nasıl iade edecek?

Operatör dışında, bir teknoloji mağazasından alınan Galaxy Note 7 cihazlarını, size en yakın Samsung Servis Merkezi’ne faturanız ile birlikte götürdüğünüz taktirde Samsung, telefonunuz için ve aldığınız aksesuarlar için geri para ödemesi yapacak. Ancak ben tekrar Samsung’a ait bir telefon almak isteyenler için kullanıcılar için de, Galaxy Note 7 cihazınızı verip Galaxy S7 Edge alabiliyorsunuz. Bu geçişi yapan kullanıcılar ise 600 TL‘lik bir geri ödeme alacak. Unutulmamalıdır ki bu değişim kampanyası 18 Ekim 2016 – 11 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Peki ya operatörlerden alınan Galaxy Note 7’ler ne olacak?

Eğer siz cihazınızı herhangi bir operatör şirketinden tarifenize ek, kontratlı bir şekilde aldıysanız, cihazınızı aldığınız operatör noktasına giderek cihazınızın geri iadesini sağlayabileceksiniz. Ayrıca yapılan kontratınız ve verdiğiniz taahhüt hiç bir ceza yaptırımına uğramadan iptal edilecek. Ancak yine de cihazı aldığınız noktaya gitmeden önce cihazı aldığınız operatör şirketinin müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Cihazı hali hazırda değişim için Samsung’a teslim etmiş kullanıcılar ne olacak?

Galaxy Note 7‘nin ilk başlatılan değişim programı ile cihazlarını teslim eden kullanıcılar, cihazlarını teslim ettikleri noktaya başvurup, para iadesi ya da Galaxy S7 Edge talebinde bulunabilecekler.

galaxy-s7-edge

Bu iade sürecinden daha önce değiştirilen Galaxy Note 7’ler dahil mi?

Elbette ki evet. Eğer telefonunuz daha önce yenilenmiş olsa bile, Galaxy Note 7 üretimleri artık tamamen durduğu için, siz de daha önce değiştirilmiş telefonunuzu yukarıdan belirtilen yerlerden hangisi sizin için uygunsa oradan para iadesi ya da yeni bir Galaxy S7 Edge ve 600 TL para iadesi alabilirsiniz.

Çıktığı günden beri gündemden düşmeyen Galaxy Note 7 defteri böylelikle kapanmış oldu. Ayrıca daha detaylı bir bilgi için buradan Samsung’un resmi sitesine giderek daha detaylı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: