Samsung, Yeni Bir Çift Kamera İçin Patent Başvurusu Yaptı!

0
104
samsung-dual-camera

Samsung, gelecekteki cihazları için bir çift kamera patent başvurusu yaptı. USPTO tarafından yayınlanan patent başvurusuna göre, Mart 2016 yılında yapılan başvuru bugün yayınlandı.

Patent başvurusu, “Dijital Fotoğraf Makinesi” ve ” Bunları Çalıştırma Yöntemi” adı altında iki farklı ana başlıktan oluşuyor. Samsung tarafından yapılan başvuruya göre, birisi geniş açılı mercekleri diğeri ise telefoto mercekli iki farklı sistemin entegre halde çalışmasını anlatıyor. İlk kamera ana görüntüyü çekerken ikinci kamera ise görüntünün yakınlaştırılmış haline odaklanacak.

samsung-dual-camera-1

Ayrıca bu sistem, hareketli halde bulunan nesnelerin çekimi için de, belirlenen hızdan yüksek ise geniş açılı kamerayı kullanırken, yavaş ise telefoto mercekli kamerayı kullanabilecek.

Bununla birlikte Samsung tarafından geliştirilen bir uygulama da her iki kamera görüntüsünün de telefonda görüntülenebilmesine olanak sağlarken, ana resmin tam ekran olarak gösterilirken, diğer resmin ise karşılaştırma amaçlı ana resmin üzerine getirebilme imkanı sağlayacak.

Patent başvurusu, kamera ayarının video modunda da kullanılabildiğini gösteriyor. Özellikle video çekimlerde ister geniş açılı kamerayı kullanmak ister telefoto mercekli kamerayı kullanmak bazı avantajların önünü açabilir.

Yorum Yapın, Değer Katın: