Samsung Z4 Tanıtımına Kısa Bir Süre Kaldı!

0
293
samsung-z4-kapak

Yaklaşık iki ay önce Samsung’un Tizen 3.0 destekli ilk telefonu Samsung Z4, önce FCC‘den daha sonra Wi-Fi birliğinin testlerinden geçti. Bu testlerden geçip gerekli sertifikaları alan telefonlar genel itibari ile çok zaman geçmeden raflarda yerini alıyor.

Tizen işletim sistemli Samsung Z4’ün özelliklerine de hep birlikte bakalım. 4.5 inç büyüklüğünde, hafif kıvrımlı, 480×800 piksel çözünürlükte bir ekranı bulunan telefonun işlemcisi ise 1.5 GHz hızında çalışabilen dört çekirdekli bir işlemci. Performansın 1 GB RAM ile desteklendiği telefonda ayrıca Çift SIM kart özelliği de yer alıyor.

samsung-z4

Telefonun ön kısmında tek LED flaşlı 5 megapiksel çözünürlükte bir kamera yer alırken, arka tarafında ise yine 5 megapiksel çözünürlükte ve çift LED flaşlı bir kamera yer alıyor

4G LTE, VoLTE ve VoWifi özelliklerini destekleyen telefonda 2,050 mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor.

Samsung Electronics Mobil İletişim İşleri Başkanı DJ Koh, “Müşterilerimize daha akıllı mobil etkileşimler sunan cihazlar için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bir açıklama yaptı. Samsung Z4, ilk kez akıllı telefon kullanıcılarına daha basitleştirilmiş bir mobil deneyim imkanı sunuyor şeklinde konuşmasına devam eden DJ Koh, Tizen işletim sistemini her geçen gün geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

samsung-z4-1

Samsung Z4, ilk olarak Hindistan olmak üzere birçok pazarda boy göstermeye başlayacak. Ancak telefonun fiyatı hakkında herhangi bir detay şimdilik bulunmuyor. Samsung Z4, 16-17 Mayıs tarihleri arası San Francisco‘da düzenlenecek olan Tizen Geliştirici Konferansı‘nda sergilenecek.

Yorum Yapın, Değer Katın: