Samsung’da 3.5 mm Kulaklık Girişine Veda Ediyor!

0
184
samsung-3-5-mm-kulaklik

Galaxy S6 ve s7 ile birlikte çıkarılabilir pile veda ettiğiniz için Samsung’la karşı karşıya kaldıysanız, Galaxy S8 ile ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Samsung’un standart 3.5 mm kulaklık girişine Galaxy S8’de yer vermeyeceği belirtiliyor. Bu daha öncede haberini yaptığımız, Galaxy S8’de yer alması beklenen USB Type C bağlantı noktasının bir sonucu olarak görülebilir.

Samsung’un bu adımının pek çok şeyi değiştireceği açık, tıpkı Apple’ın iPhone 7 ile attığı adım gibi. Bunun en büyük anlamı artık eski kulaklıklarınızın Galaxy S8 ile uyumlu olmayacağın. Apple bu kararı vermek çok uğraş verdi ve gerçekten de son iPhone modellerinde 3.5 mm kulaklık girişini agresif bir şekilde kaldırdı. Bu tümüyle bir cesaret göstergesiydi ki henüz bunun altına kalınmış değil.

Elbetteki Samsung’unda Apple’ın cesurluğuna ortak olması pek çok şeyi değiştirecek. Özellikle de pilin boyutunu. 3.5 mm kulaklık jakının kaldırılması ile Galaxy S8’in iç hacmi daha kullanışlı hale gelebilir. Bunun ilk artısı ise daha büyük pil yani daha yüksek pil kapasitesi demek. Elbetteki Samsung bu avantajı farklı yönlerde de değerlendirebilir.

3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılmasının bir diğer avantajı ise Galaxy S8’in daha ince hale gelmesi. Bir diğer avantajı ise Samsung’un satın aldığı Harman şirketi ile daha fazla stereo hoparlöre yer vermesi olabilir.

Elbetteki böylesi agresif adımın pek çok Samsung fanını kızdırması söz konusu olabilir. Şirket gelecek sene Şubat ayında Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Galaxy S8’i resmen tanıtacak ve o zaman kadar resmi olarak herhangi bir şeyi teyit etmeyecek. Elbetteki o zaman kadar bu ve bunun gibi haberler birer söylenti olmaktan öteye geçmeyecek.

Yorum Yapın, Değer Katın: