Samsung’dan 2016 Yılında Dudak Uçuklatan Reklam Harcaması!

0
80
Samsung

Samsung’un teknoloji şirketleri arasında, pazarlama için en çok harcama yapan firmalardan bir tanesi olduğu biliniyordu ancak şirketin reklam için böylesi rakamları harcadığı tahmin edilmiyordu.

Akıllı telefondan tabletlere, beyaz eşyadan PC bileşenlerine kadar daha pek çok kategoride üretim yapan Samsung, sadece 2016 yılında pazarlama için dudak uçuklatan bir harcama yapmış.

Samsung’un geçtiğimiz yıl 10.2 milyar dolar reklam harcaması yaptığı ve rakiplerine oranla çok daha bonkör olduğu ortaya çıktı. Şirketin bu harcama miktarı sadece akıllı telefonları için değil ancak rakamın büyük bir bölümü Galaxy S7 ve Note 7 için harcanmış.

Samsung’la birlikte LG’de pazarlama bütçesini arttıran firmalardan birisi. Geçtiğimiz yıla oranla yüzde 21,4 oranında reklam harcamalarını arttıran LG, en yeni amiral gemisi LG G6, OLED TV’leri ve ev ürünleri için aktif reklam çalışmalarını yürütüyor.

Pazar payını arttırmak için kıyasıya rekabet eden teknoloji devleri, reklam harcamaları konusunda da birbirleriyle yarışmaya devam ediyorlar.

Yorum Yapın, Değer Katın: