Samsung’dan Galaxy Note 7’yi Alaya Alan GTA 5 Moduna Engel!

0
83
a12755aa-025b-4f81-b895-d79da5a65a19-991-0000006deb339249_tmp-1

Samsung son zamanlarda oldumça zorlu bir dönemden geçiyor. Şirketin fiyasko ile sonuçlanan Galaxu Note 7 konusu ile ilgili dalga geçme durumu almış başını gidiyorken şirket buna “bir durun artık” diyerek ilk müdehalesini gerçekleştirdi diyebiliriz.

GTA 5 için geliştirilen bir modla Galaxy Note 7 adeta bir el bombası gibi gösterilmiş ve cihazın atıldığı yerin patlaması sağlanmıştı. Bunu son derece rahatsız bulan Samsung olaya el attı ve bu modu bir bakıma mod geliştiricisini davalık etti.

YouTube kullanıcısı HitmanNiko tarafından bir videoda gösterilen modun kullanılabirliği tartışılır ancak artık o video kullanılamaz durumda.

Videonun kaldırılması için direnç gösteren Samsung istediğini elde ederek popüler video paylaşım ağı YouTube’dan bu modun videosunun kaldırılmasını sağladı.


Videonun kaldırılmasına gerekçe olarak ise telif hakları gösterildi. Bakalım Samsung diğer Note 7’yi alaya alan konular içinde benzer adımlar atacak mı bekleyip göreceğiz. Ancak şirketin acımasız bir tutum sergilediği aşikar.

Yorum Yapın, Değer Katın: