Samsung’dan Gelen Açıklama: Galaxy S7’ler Güvenli!

0
93
blue-coral-galaxy-s7-edge-2

Samsung, bu sene Galaxy Note 7‘ler ile birlikte büyük talihsizlikler yaşadı. Hala da yoğun çabalara rağmen Galaxy Note 7’ler de meydana gelen sıkıntı bulunmuş değil. Bir yandan Note 7’de yaşanan sıkıntının araştırmasını yapan Samsung, diğer bir yandan da şuan elinde bulunan en üst seviye telefon Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri üzerine oldukça yoğunlaştı.

blue-coral-galaxy-s7-edge-2

Bu yoğunlaşmalar Galaxy Note 7’de yer alan bazı özelliklerin Galaxy S7 ve S7 Edge’e gelmesi ile başladı ve farklı renk seçenekleri ve bir takım yenilikler ile devam etti. Galaxy S8 çıkana kadar bu süreç böyle devam edecek görünüyor.

galaxy-s7-blue-coral-6

Ancak tüm bu uğraşlara rağmen kullanıcıların gözünde düşen marka değeri ve Galaxy Note 7’de yaşanan sıkıntının halen bulunamaması kullanıcıların acaba Galaxy S7’lerde de böyle bir sorun var mı diye düşünmesine sebep oldu. Bazı kullanıcılar ise bu süreçten sonra Note 7 iade programından yararlanıp Galaxy S7 almak yerine, Apple’ın iPhone cihazlarını tercih etti. Bu durumun farkında olan Samsung’dan açıklama da gecikmedi.

Yapılan açıklamaya göre;

” Bizler Samsung olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin her zaman kalitesinin ve güvenliğinin arkasındayız. Sadece Amerika’da kullanılan 10 milyon cihazdan hiç birisinde bataryadan dolayı bir problem yaşanmamıştır. Yaşanan bazı problemler ciddi derecede düşmeden ve hasardan meydana gelenlerdir.” şeklinde oldu.

galaxy-family

Samsung’u bu açıklamayı yapma zorunluluğu hissettiren ise basında sürekli olarak çıkan Galaxy S7 patladı gibi haberler olmuştur. Kısaca Samsung her duyduğunuz habere inanmayın diyerek böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş.

Yorum Yapın, Değer Katın: