Samsung’dan LG’ye Ambargo!

2
401
samsung-lg-ortaklik

Qualcomm ile Samsung‘un yaptığı ikili anlaşmalar doğrultusunda Samsung, Galaxy S8‘i resmi olarak tanıtana kadar Snaprdragon 835, sınırlı sayıda üretilecek. Bu durum belki de en çok LG G6’yı etkileyecek. 26 Şubat’ta tanıtılacak olan telefonda Samsung’un bu ambargosu yüzünden Snapdragon 835 göremeyecek gibiyiz.

İlk olarak HTC 11 yerine çıkan ve HTC’nin yeni amiral gemisi olan HTC U akıllı telefonda Snapdragon 835 beklerken bu işlemcinin kullanılmadığını görmüştük. Daha sonra olayın detayları ortaya çıktı ve Samsung’un ambargosundan HTC’de nasiplenmişti.

Aslında baktığımız zaman Samsung’un bu gücü kullanması mobil pazarın lideri konumuna gelmek istemesinden dolayı çok da mantıksız değil. Özellikle de Galaxy S8’in piyasaya çıkması geciktiği için Samsung, bu ambargo ile rakiplerinin önde başlamasına engel olmak istiyor.

Daha önce de benzer durumlar ile karşı karşıya kalan LG, farklı bir işlemci kullanmak zorunda kalmıştı. Şimdi de muhtemelen öyle yapacak. Sadece LG değil, Nokia‘nın da MWC 2017 tanıtması beklenen telefonlarının bu ambargodan nasipleneceği kulislerde konuşuluyor.

 

2 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: