Samsung,Güney Kore’de Bulunan Note 7’lere Dokunmuyor!

0
127
galaxy-note

Samsung, Güney Kore’de kullanılan 140.000’den fazla Galaxy Note 7’yi henüz kapatmıyor. Şimdilik sadece şarj limiti yüzde 60 ile sınırlandıracak olan Samsung, Avrupa’da izlediği yolu Güney Kore’de de izlemek istiyor.

The Korean Herald adlı bağımsız endüstri şirketine göre Samsung, piyasada bulunan Galaxy Note 7’lerin dönüş oranı yüzde 95 seviyelerine çıkmadığı sürece cihazları tamamen kapatamayacağını belirtiyor. Bunun sebebi olarak ise cihazları şimdi tam olarak kapatması, mevcut müşterileri tarafından tepki toplayacaktır olarak yorumlanıyor.

Birçok ülkede şarj limiti önce yüzde 60 ile sonra yüzde 30 ile sınırlandıran Samsung,son olarak Amerika’da operatörler ile yaptığı işbirliği sonrasında cihazların tamamen bağlantısını kesecek bir güncelleme yayınlayacak .

Ancak durum kendi ülkesi olan Güney Kore’de farklı işliyor , sadık müşterileri tarafından tepki toplamak istemeyen Samsung, şimdilik sadece şarj konusunda sınırlandırma getiriyor, telefonların tamamen kapatılmasını ise en azından bu sene düşünmüyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: