Samsung’un Galaxy S8’de Kullanacağı Sanal Asistan “Bixby” Hakkında Detaylar Ortaya Çıkıyor!

0
163
samsung-bixby

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Galaxy S8 hakkında bir çok bilgi edindik ve bu bilgileri de sizler ile paylaştık. Hepimizin bildiği gibi Samsung, Harman ve Viv firmalarını birkaç hafta önce satın aldı. Şirket, Harman firmasının gelen ses teknolojisini henüz akıllı telefonlarında kullanamayabilir ancak Viv tarafından gelecek yapay zekayı yeni amiral gemisinde kesinlikle kullanmayı düşünüyor.

Aldığımız bilgilere göre, Samsung, Galaxy S8’de önceden kurulmuş olan neredeyse tüm yerli uygulamalarda Bixby’i kullanacak. Bilmeyenler için Bixby, Samsung’un yeni sanal asistanına vermiş olduğu isim bu arada. S Voice‘den oldukça farklı olacak olan Bixby, çok daha gelişmiş özelliklere sahip olacak ve sistem genelinde çalışabilecek. Örneğin belirli kategorilere ait galerinizde yer alan resimleri Bixby’e komut vererek görebileceksiniz. Bu anlamda S Voice’den çok daha gelişmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Galaxy S8’de yeni bir sanal asistan kullanacağını doğrulayan Samsung, Bixby ile ilgili de üstü kapalı ayrıntılar vermişti. Bixby’de Apple’ın sanal asistanı olan Siri gibi komutlara cevap verebilecek hatta sizinle konuşabilecek. Bununla birlikte Google’ın Bixby’e nasıl bir tepki vereceği içe henüz bilinmiyor.

Samsung ayrıca yerli uygulamalarının bir çoğunun arayüzünü yenileyecek ve hepsini benzer bir tasarım anlayışına sokmayı planlıyor. Galaxy S8’de yer alacak yazılım ile ilgili bir diğer önemli güncelleme ise durum çubuğu her zaman görünür şekilde olacak. Böylelikle bildirimleri silme de ve hızlı ayar geçişleri daha kolay bir hal almış olacak.

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S8’i Nisan ayı içerisinde tanıtmayı planlıyor. Muhtemelen 5 inç ve 6 inç olmak üzere iki farklı model sunacak olan şirket, telefonlarının ekranını kavisli ve 2k Super AMOLED çözünürlükte yapacak. Galaxy S8’de 3.5mm kulaklık girişi muhtemelen yer almayacak ancak bu bilgi henüz Samsung tarafından doğrulanmış değil. Diğer doğrulanmayan özellikler arasında ise Samsung, ana ekran tuşunun kaldırarak yerini optik tarayıcılı bir parmak izi sensörünü cihaza yerleştirecek.

Yorum Yapın, Değer Katın: