Samsung’un Katlanabilir Ekran Patenti Ortaya Çıktı 

0
88
wp-1478763912913.png

Özellikle son yıllarda katanır ekranlı telefonların geleceği konuşuluyor ve kullanıcılar merakla bekliyor. Samsung ise bu isteğin farkında ve uzun zamandır bu konu üzerinde çalışıyor.Projekt Valleykod adı ile anılan bir telefonun patent görselleri çıktı.

galaxyclub.nl isimli site tarafından paylaşılan görsellerde telefonun tamamen katlanabilir bir tasarıma sahip olduğu görülebiliyor. Farkli açılarile gösterilen menteşe sistemi ise tıpkı Microsoft Surface Book’da yer alan menteşe sistemi gibi çalışıyor. 2017 yılında 5 adet amiral gemisi çıkarmayı planlayan Samsung’un çıkardığı bu telefonlardan birisinin katlanabilir ekran teknolojisine sahip olacağı söylentiler arasında yerini alıyor.

Samsung Galaxy XL olarak isimlendirilmesi beklenen telefonun 4K çözünürlükte katlanabilir ekrana ile birlikte geleceği belirtiliyor. Telefonun katlanabilir ekran haricinde ne tür özelliklere ve donanımlara ev sahipliği yapacağı belli olmazken önümüzdeki yıl bunu detayları ile göreceğiz. Ya da devam eden çalışmalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: