Samsung’un Yeni Dijital Asistanı Bixby’de Türkçe Dil Desteği Olacak mı?

0
164
Samsung Bixby

Galaxy S8 ve S8 Plus resmi olarak tanıtıldı ve bu iki cihazlarla ilgili sızıntılar, söylentiler böylece son bulmuş oldu. Açıkçası cihazlar, şimdiye kadar haklarındaki söylentileri yansıtan türde olması nedeniyle büyük şaşkınlık yaratacak seviyede değiller. Ancak her şeyin resmi olarak ortaya çıkmasıyla Galaxy S8 ve S8 Plus’ın tüm özellikleri de tüm detaylarıyla belli olmaya başlamış oldu.

Bu noktada Samsung’un yeni dijital asistanı Bixby’nin desteklediği dil sayısı ve Türkçe dil desteğine sahip olup olmayacağı büyük merak konusu. Şüphesiz, Bixby hakkında gördükleriniz ya da okuduklarınız onun çok gelişmiş özelliklere sahip olan dijital bir asistan yapıyor ancak dil desteği konusunda hayal kırıklığı yarattığını belirtmek gerekiyor. Bixby’nin şu anda yalnızca iki dili desteklediği Samsung tarafından açıklandı: İngilizce ve Korece.

Buna rağmen, aynı zamanda iki dili (İngilizce ve Almanca) destekleyen Google Assistant ile aynı seviyede olmasına rağmen, Apple’ın Siri’si 36 dili destekleyerek en geniş dilde kullanılabilir dijital asistan olarak en tepeye oturuyor.

Samsung, Bixby için gelecekte daha fazla dil desteğinin sunulup sunulmayacağını belirtmedi. Geçmişteki sızıntılara bakarak, Samsung’un Bixby’yi Almanca, Çince ve bir kaç dili de içerecek ve toplamda 7’den fazla dili destekleyecek şekilde gelecekte güçlendireceğini bekliyoruz. Bu 7 dil içerisinde Türkçe’nin yer alıp almayacağı şimdilik belirsiz.

Samsung, en yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S8 ve S8 Plus ile global bir hakimiyet istiyorsa, Bixby’yi farklı bölgelerin dillerini destekler hale getirmek zorunda. Ayrıca Apple’a karşı rekabet edebilmesi için aslında bunu yapmak zorunda.

Yorum Yapın, Değer Katın: