Snapchat’in Hikayeler Özelliği WhatsApp’a Geliyor!

0
76
WhatsApp-Hikayeler

WhatsApp, kritik bir güncelleştirmenin hazırlığını yapıyor. Evet, Snapchat’in eşsiz bir özelliği olan Hikayeler özelliği WhatsApp’a geliyor. Hikayeler özelliği şu anda Fransa ve Hollanda’da beta olarak kullanılabilir ama çok yakında tüm dünyada kullanılabilir olacak.

Son zamanlarda pek çok Snapchat özelliğinin sahip olduğu Instagram’a entegre eden Facebook, şimdide sahip olduğu WhatsApp’ı Snapchat özellikleri ile donatmayı hedefliyor gibi duruyor.

WhatsApp hikayeler özelliği, Snapchat hikayeler özelliğini sık sık kullanan kişilerin ilgisini çekecek türden. Çünkü Snapchat’teki yapısı ile hiçbir farkı yok. WhatsApp’ın kamera uygulaması ile çektiğiniz bir fotoğrafa metin, emoji veya filtreler ekleyebilir ve kişilerinizle hikayeleriniz üzerinden paylaşımda bulunabilirsiniz. 24 saat boyunca görüntülenebilir olacak olan bu hikayeniz, 24 saatin tamamlanmasının ardından otomatik olarak silinecek. Ayrıca hikayenize kişileriniz cevap yazabilir ve bu cevaplara siz de cevap verebilirsiniz.

Basit bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, her geçen gün modern iletişime ayak uyduruyor olması her ne kadar kökenine aykırı olsa da şirketin, günümüzün gerekliliklerine cevap vermeyi hedeflediğini görüyoruz diyebiliriz.

Yorum Yapın, Değer Katın: