Sony Tarafından Geliştirilen Yeni Sensörün İlk Kullanıcısı “Galaxy S8”

0
280
samsung-galaxy-s8-arka-kamera

Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus‘ı tanıtmasına çok az bir süre kaldı. Bildiğimiz üzere amiral gemilerinin kamerası Sony tarafından tasarlandı. Sony‘nin tasarladığı bu lensi kullanacak ilk cihaz da Galaxy S8 olacak.

29 Mart tarihinde yani yarın uzun süredir beklenen akıllı telefon Galaxy S8 tanıtılacak. Samsung’un Galaxy S8 üzerinde yaptığı çalışmaların başlaması ile birlikte sızıntılar da her geçen gün gelmeye devam etti. Şöyle bir geçmişe doğru baktığımız zaman bu kadar sızıntının olduğu bir akıllı telefon olmamıştır herhalde. Galaxy S8’in tasarımı, teknik özellikleri, açık hali gibi bir çok özellik sızdı ve biz de sizler ile paylaştık.

Daha önce yaptığımız paylaşımlardan hatırlayacağınız üzere Galaxy S8, 12 Megapiksel çözünürlükte bir kamera kullanacak. Tek lensli bir kameranın tercih edildiği telefonun kamerasının ise Sony tarafından üretileceği geçen günlerde açıklandı. IMX333 kodu ile gelecek olan lens daha önce hiç bir cihazda kullanılmadı. Bu da Galaxy S8’in başka ilkleri arasına girmiş oldu. Lens hakkında daha detaylı bilgilere ise yarın yapılacak olan Unpacked etkinliğinde öğrenmiş olacağız.

sony-lens

Samsung özellikle Galaxy Note 7‘de yaşadığı talihsizliklerden dolayı hem çizilen imajını kurtarmak hem de yaşanan talihsizliklerden dolayı kaybettiği maddi kazancı geri almak istiyor. Bu yüzden bizlerin Galaxy S8 hakkında beklentileri oldukça yüksek. Ancak tabi ki bu beklentilerin de bir karşılı olacak. Eğer Galaxy S8’in Türkiye satış fiyatı 4.000 TL bandının üstüne çıkarsa bu durum Samsung açısından en azından Türkiye pazarında hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

Yorum Yapın, Değer Katın: