Sony Xperia Modellerinde Android Nougat’ın Nasıl Çalışacağı İle İlgili Bir Video Yayınladı

0
161
img_0176

Android dünyası son günlerde Nougat güncellemesini konuşuyor. Firmalar ürünlerine yeni yazılımı dağıtmaya başladılar. Bunlardan biri de Sony. Şirket, Nougat güncellemesini Xperia serisinde birkaç model için kullanıma sunmaya başladı.

Sony en son Xperia XZ ve Xperia X için Nougat güncellemesi dağıtmaya başladı. Şirket, Android Nougat güncellemesinin Xperia serisi için neler getirdiğini anlatan bir video yayınladı.

Videoda, Xperia aygıtlarına yeni güncellemeyle gelecek bazı yeni özellikleri gösterilmekte. Videoda göze ilk çarpanlar, ana ekranda yeni bir arama fonksiyonu mevcut ( ekranda parmağı yukarı kaydırma) ve başlangıç ekranı şimdi varsayılan ana ekranın solunda yer alıyor. Yeni SMS özellikleri eklenmiş. Örneğin tek dokunuşla kameraya ulaşma gibi. Bu özelliklerin çoğu Google Messenger’a gelmiş.

Çoklu görev tuşuna çift tıkladığınızda hızlı geçiş özelliği, kamera kullanıcı arayüzü değişiklikleri ile geliştirilmiş dayanıklılık modunu da içeren bölünmüş ekran da diğer yenilikler. var. Tabi sadece değişiklikler bunlardandır ibaret değil. Android deneyimini geliştiren pek çok küçük geliştirme de var.

Yorum Yapın, Değer Katın: