Sony, Xperia Z5, Z3 Plus ve Z4 Tableti için Yeni Bir Güncelleme Yayınladı

0
136
Sony Xperia Z5

MWC 2017’de Xperia XZ Premium modelini tanıtan Sony, 2017 yılına iddialı bir giriş yaptı. Bir yandan da şirket mevcut akıllı telefonlarını ve tabletlerini yeni güncellemeler ile buluşturmaya da devam ediyor. Bu kapsamda Sony, Xperia Z5, Xperia Z4 Tablet ve Z3 Plus modellerini kapsayan 32.3.A.2.33 sürüm numaralı yeni bir güncelleme yayınladı.

Sony Güncelleme

Güncelleme ile birlikte Google’ın Mart ayında Android için yayınladığı güvenlik yamaları cihazlar ile buluşurken, güncelleme ile Xperia Z5 modelinde Android 7.0 Nougat sonrasında ortaya çıkan ses sorunun çözüldüğüne dair bazı kullanıcıların geri bildirimde bulundukları görülüyor. Bu yönü ile güncellemenin, hataları da ele aldığını söylemek mümkün.

Sony geçtiğimiz aylarda Xperia Z5 serisi için Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlamış ve bu güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, akıllı telefonlarının ses seviyesinde ciddi bir düşüş olduğunu belirtmişlerdi. Sorun yaşayan kullanıcıların sayısının hızla artması üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Sony, durumun farkında olduklarını ve gelecekte verecekleri ile bir güncelleme ile bu sorunun çözüleceğine dair açıklama yapmıştı.

Nitekim yayınlanan bu güncelleme notlarında ses sorununa dair herhangi bir yer almıyor ancak OTA yolu ile dağıtımı devam eden güncellemenin ses sorununu çözdüğü belirtiliyor. Güncelleme henüz ülkemizde bulunan cihazlara ulaşmış değil ancak çok yakından güncellemenin ülkemizdeki cihazlar için geleceğini biliyoruz.

Yorum Yapın, Değer Katın: