Super Mario Run, Şimdilik Android İçin Gelmiyor!

0
103
super-mario-run-gorsel

Nintendo, hayatımızın belli bir aşamasında oynadığımız ve oldukça zevk aldığımız Mario karakterini tekrar canlandıran oyunu Super Mario Run‘ı bugün piyasaya sürdü. Bağımlılık yaratacak kadar güzel olan bu oyunun talibi çok olacak gibi görünüyor.

Ancak maalesef Android kullanıcıları için henüz Super Mario Run gelmiyor. O yüzden Android için Super Mario Run gibi başlıklara aldırış etmemenizi öneriyorum.

Nintendo ilk olarak iPhone 7 lansmanında yaptığı açıklamalar ile oyunu ilk olarak iOS platformunda piyasaya sürmek için çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Daha önce de birlikte çalışmaları olan Nintendo ve Apple‘ın bu çalışmalara devam edeceğini Apple’ın App Store‘da Super Mario Run için ayrı bir sayfa açmasından görebiliriz.

super-mario-run

Nintendo henüz neden Android sürümünü iOS ile birlikte piyasaya sürmediğini ve ne zaman Android platformu için geleceğini açıklamadı. Ancak bunun sebebi muhtemelen Apple ile yaptığı anlaşmalardır. Bir diğer sebep ise Super Mario Run’ın açık internet kaynaklı bir oyun olduğu için, oyun korsanlığının önüne geçmek adına daha güvenilir bir platform olan iOS’u seçmiş olması muhtemel. Çünkü Android platformu halen bu konuda zayıf ve oyun şirketleri için tehdit oluşturuyor.

Ayrıca $9.99 fiyatı ile mobil oyun sektöründe pahalı oyunlar arasında yerini alan Super Mario Run’ın Android  platformuna da düşük bir fiyat ile geleceğini düşünmüyorum. Bu sebepten ötürü oyunun hemen korsanlaşması içte bile değil. Çünkü Android kullanıcıları genel itibari ile bu tür oyunlara para vermek yerine bir şekilde korsan versiyonunu indirmeyi tercih ediyor.

Umarız en kısa sürede Android platformuna gelir ve biz de oyunu sizler için satın alıp deneyimlerimizi aktarırız. Hatta kim bilir belki aranızdan şanslı 3-4 kişiye hediye ederiz 🙂

Yorum Yapın, Değer Katın: