Suya Düşmüş Telefon Nasıl Kurtarılır?

0
677
suya-dusmus-telefon

Telefonunuz suyun içine düştüğü zaman dünya aniden sizin durur ve ne yapacağınızı bilemezsiniz. Telefonunuz havuza ya da tuvalete düştüğü zaman bir kaç saniye öylece baka kalırsınız ancak sonra o kadar para verdiğiniz telefonun artık kullanılamaz olduğunu düşünürsünüz. Tabi ki Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge gibi IP68 su ve toz geçirmezlik sertifikalı bir telefona sahip değilseniz. Ancak hemen vazgeçmeyin bir kaç yöntemi denemeden hemen vazgeçmeyin.

Öncelikle belirtelim suya düşmüş bir telefonun hasar alması ve hasarın kalıcı halde olması muhtemeldir. Ama siz yine de aşağıda belirttiğim yöntemleri denemeden vazgeçmeyin.

1Sudan çıkarın ve kapalı konumda olduğundan emin olun

Böylesine yıkıcı bir olay gerçekleştikten sonra hızlı bir şekilde tepki vermek oldukça zor biliyorum ancak panik yapmaktan kaçınmalısınız. Unutmayın cihazınız ne kadar uzun süre su altında kalırsa kurtarılma imkanı o kadar az olur. O yüzden derhal telefonu sudan çıkarmalısınız maalesef tuvalette olsa bile .

Telefonunuzu sudan çıkarır çıkarmaz eğer hala açık ise telefonunuzu kapatın, bataryası çıkabiliyor ise derhal çıkarın ve ilk olarak kağıt havluya sarın.

Önceki

Yorum Yapın, Değer Katın: