Tüm Özellikleri Ortaya Çıkan Yeni Amiral Gemisi: HTC 11

0
537
htc-11-ozellikleri

HTC‘nin yeni amiral gemisi olacak olan HTC 11‘e ait özellikler sızdı. Çıkan sızıntılara göre akıllı telefon, çerçevesiz ekran, çift arka kamera ve performans açısından oldukça iyi teknik özelliklere sahip.

2017‘nin Şubat ayında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtımı yapılması yüksek ihtimal olan HTC 11’nin tüm detayları ortaya çıktı. Çıkan detaylar 2017 yılının bomba telefonu HTC 11 diyebileceğimiz türden.
Şimdi hep birlikte HTC 11 özelliklerine göz atalım.

Çİft Arka Kamera Furyası Devam Ediyor!

Bilinen üzere aslında akıllı telefon piyasasında çift arka kamera furyasını başlatan markalardan birisi HTC. Ancak son amiral gemisi olan HTC 10’da bizleri de şaşırtarak çift arka kamera özelliğini kullanmayan HTC, tekrardan HTC 11 ile bu furyada ben de varım dedi. Yeni amiral gemisinin arka kısmında 8 MP ve 12 MP çözünürlüklerde iki adet kamera bulunuyor.

HTC 11 Teknik Özellikleri

Çıkan haberlere göre HTC 11, Sharp işbirliğinde üretilmiş olan 5.5 inçlik QHD çözünürlüklü bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Oldukça güçlü teknik özellikler ile gelmesi beklenen telefonun 6 GB ya da 8 GB RAM kullanması bekleniyor. 256 GB‘a kadar depolama imkanı sunacak olan akıllı telefon, rakipleri gibi piyasanın en yeni en güçlü işlemcisi olan Qualcomm Snapdragon 835 işlemci kullanacak.

3,700 mAh gibi yüksek kapasiteli bir batarya ile gelecek olan akıllı telefon, işletim sistemi olarak Android 7.1 Nougat ile gelmesi bekleniyor. Ancak Samsung’un yaptığı açıklama gibi HTC’de Android 7.1.1 ile gelmesi muhtemel.

Oldukça detaylı bir şekilde çıkan bu teknik özelliklerin ne kadar doğru olduğunu 2017 Dünya Mobil Kongresi’nde hep beraber göreceğiz.

Yorum Yapın, Değer Katın: