Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

0
139
twitter-kapak

Artık Twitter kullanmak istemiyor musunuz? Twitter bilgilendirme ve eğlenme olarak harika bir platform olsa da bu tabi ki herkes için geçerli değil. Ya da siz de gayet eğlenceli bir ortam olarak buluyorsunuz ve bazı şartlardan dolayı sosyal ağlardan uzaklaşmak istiyor olabilirsiniz. Ayrılma nedeniniz her ne olursa olsun gerekli adımları atmayı biliyorsanız Twitter hesabınızdan kurtulmanız çok da karmaşık değil.

Bu rehber yazımızda bu işlemin nasıl yapılacağından bahsedeceğim. O yüzden yazıyı lütfen dikkatlice okuyunuz.

Öncelikle anlatacağım işlemleri yapmadan önce yani Twitter’dan ayrılmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Öncelikle maalesef bunu Twitter uygulamasını kullanarak yapamazsınız. Bu işlemler için bir bilgisayar ya da tarayıcısı masaüstü konumuna geçirilmiş bir telefon kullanmanız gerekiyor.

Silme işlemi gerçekleştikten sonra hesabınız ve bilgileriniz 30 gün boyunca tekrardan dönme ihtimalinize karşın Twitter sunucularında saklanacaktır. O yüzden ben hesabımı sildim tekrar geri dönemeyecek miyim korkusuna kapılmanıza gerek yok. Düşünmeniz için Twitter size 30 gün müddet tanıyor.

Herhangi bir neden ile kullanıcı adınızı ya da mail adresinizi değiştirmek istiyorsanız, bunun için hesabınızı silmenize gerek yoktur. Bu bilgi değişikliklerini ayarlardan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Tarayıcınızı açın ve Twitter.com adresine gidin.

Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan, küçük profil resminize tıklayın. “Profil ve Ayarlar” seçeneğini seçin.

Açılan sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” bağlantısına tıklayın.

Verilen bilgileri okuduktan sonra “@_______” ‘yı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Parolanızı girerek eylemi doğrulamanız istenecektir. Yaptığınız işlemi doğruladıktan sonra hesap silme işlemini tamamladınız.

Eğer kararınızdan vazgeçerseniz 30 gün içinde Twitter’a giriş yaparak hesap silme işlemini durdurabilirsiniz.

Yorum Yapın, Değer Katın: