Uçaklarda Galaxy Note 7 Taşımak Artık Federal Bir Suç 

0
48
samsung-galaxy-note-7

Bazı Galaxy Note 7 kullanıcıları, Samsung‘un resmi olarak cihazlarını defalarca çağırmasına rağmen telefonlarından vazgeçemiyorlar. Ancak durum o kadar da keyfe keder olmaktan çıkmış durumda. Amerika‘da uçaklarda Galaxy Note 7 taşımak federal bir suç olarak görülmeye başlandı.

Galaxy Note 7 ler patlıyor ve Samsung çok uğraş vermesine rağmen sorunun kaynağını da bulabilmiş değil. Bu yüzden onlarca insanın hayatını tehlikeye atmak istemedi ve tüm cihazları toplayıp imha etme kararı aldı. Sadece kullanıcının değil, yakınındaki kişilerin de hayati tehlikesine sokmak istemeyen Amerikan Federal Havacılık Dairesi(FAA), uçaklara Galaxy Note 7 sokmayı yasakladı. Bir şekilde sokanlarında federal suç işlediğini duyurdu. 

FAA’nın aldığı karara göre, 15 Ekim‘den itibaren kargo bölümünde dahil Galaxy Note 7’lerin uçağa alınması yasaklandı. Ancak kabin görevlileri Galaxy Note 7 ile ilgili uyarılarına halen devam ediyor. Yanında Galaxy Note 7 bulunan yolcunun farkedilmesi durumunda ise yolcunun bagajı ile uçaktan indirileceğini belirten FAA aynı zamanda 179.933 dolara kadar para cezası ve 10 yıla kadar hapis cezasının uyarılara uymayan kullanıcıları beklediğini açıkladı.

Yorum Yapın, Değer Katın: