WhatsApp Görüntülü Arama Aldatmacası!

0
250
whatsapp-ile-goruntulu-gorusmeye-hazir-misiniz
whatsapp-ile-goruntulu-gorusmeye-hazir-misiniz

Dün WhatsApp önemli bir özellik olan görüntülü aramayı uygulamasına dahil ettiklerini duyurmuş ve bu açıklamanın ardından Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleri için eşzamanlı bir güncelleme ile WhatsApp’a görüntülü arama özelliği gelmişti.

Böylesine önemli bir özelliğin WhatsApp’a gelmesiyle doğal olarak dikkatler bir anda uygulama üzerine yoğunlaşmıştı. Bu durum karşısında memnun kalan kullanıcıların yanısıra bunu kendi çıkarları dahilinde kullanmak isteyen artniyetli kişilerde işbaşı yapmışlar gibi duruyor.

Henüz ülkemizde bu yönde bir vaka ile karşılaşılmış değil ancak böyle bir şey ile ülkemizde de karşılaşılmayacak diye bir kural yok. Bu sebeple şimdiden WhatsApp görüntülü arama davetiyesi aldatmacası konusunda sizleri uyarmak istiyoruz.

Başta ABD ve pek çok Avrupa ülkesinde görülmeye başlayan WhatsApp davetiye aldatmacası yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlamış durumda. Size bir arkadaşınız “görüntülü arama yapabilmek için WhatsApp’ın son sürümünü indir” gibi bir mesaj gönderiyor.

whatsapp-hilesi-1

Bu mesajda yer alan bağlantıya tıkladığınızda ise profesyonelce hazırlanmış bir web sitesi ile karşılaşıyorsunuz. Web sitesindeki birkaç etkinliğin ardından kullanıcı aktivasyonunu tamamlamak için en az dört arkadaşınızı davet edin gibisinden bir uyarı ile sizde tıpkı bu davetiyeyi size ilk gönderen arkadaşınız gibi başka kişilerinde bununla karşı karşıya gelmesine neden oluyorsunuz.

whatsapp-hilesi-2

Bunun tümüyle aldatmaca olduğunu hatırlatmak isteriz. Gerek Android gerek iOS gerekse Windows Phone’da görüntülü arama özelliğini kullanabilmek için uygulama mağazasından resmi güncellemeyi edinmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında herhangi bir yöntemi kullanmanız gerekmiyor ki kullanıcı gizliliğiniz ve güvenliğiniz için buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu konuda bizleri öncelikli olarak bilgilendiren AppleFoni‘ye sonsuz teşekkürler!

Yorum Yapın, Değer Katın: