WhatsApp Görüntülü Konuşma Yapamayanlar İçin Çözüm!

1
16080
whatsapp-goruntulu-konusma

Dünya’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğe imza atarak görüntülü konuşma özelliğini WhatsApp’a ekledi. WhatsApp’ın en güncel sürümünü buradan indirebilirsiniz. Güncel sürümü indirdiğiniz taktirde siz de görüntülü konuşma özelliğine sahip olabilirsiniz.

Ancak gelen bazı şikayetleri değerlendirdiğimizde, bazı kullanıcılar sahip oldukları WhatsApp programını güncellemelerine rağmen görüntülü konuşma yapamadıklarını öğrendik. Biz de sizin için bir rehber yazısı hazırladık. Aşağıdaki adımları takip ederek sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  WhatsApp Görüntülü Konuşma

İlk olarak her zaman böyle işlemler yapmadan önce önemli mesajlarınız ya da yedeğini almak istediğiniz fotoğraflar var ise mutlaka yedeğini almalısınız. Aşağıda yedek nasıl alınır? talimatlarını göreceksiniz eğer yedek almayı biliyorsanız direk olarak Whatsapp görüntülü konuşma ayarları nasıl yapılır? bölümüne geçebilirsiniz.

  WhatsApp Fotoğraf ve Mesajları Yedekleme Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayıp daha sonra ayarlar seçeneğine giriyoruz.

whatsapp-ayarlar

2-Daha sonra açılan ekrandan “Sohbetler” kısmına giriyoruz ve sonra “Sohbet Yedeği” menüsüne giriş yapıyoruz.

whatsapp-sohbetler

3- Sohbet yedekleri bölümüne giriş yaptıktan sonra Google Drive‘a yedekle kısmını göreceksiniz. Yedekle dediğiniz zaman WhatsApp sohbetleriniz ve fotoğraflarınız Google Drive’a yedeklenecektir. İstediğiniz zaman da bu bölüme girip yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

whatsapp-yedekle

  WhatsApp Görüntülü Konuşma Ayaları Nasıl Yapılır?

1- İlk olarak telefonunuz ayarlar menüsünden uygulamalar bölümüne giriyorsunuz. Genel olarak Samsung telefonlarda bu sıralama şu şekildedir. Ayarlar/Uygulamalar/Uygulama Yöneticisi
2-Uygulama yöneticisinde WhatsApp uygulamasını buluyoruz ve üstüne dokunuyoruz. Açılan ekrandan “Hafıza” menüsüne tıklıyoruz. Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde görebileceğiniz şekilde.

whatsapp-hafiza

3- WhatsApp hafıza kısmına girdiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir ekran çıkacak. Ekran görüntüsünde kırmızı ile işaretleri olan “Verileri Sil” ve “Önbelleği Temizle” seçeneklerine sırası ile tıklayarak verileri siliyoruz.

whatsapp-veriyi-sil

Yukarıda yer alan adımları uyguladığınız zaman sahip olduğunuz WhatsApp uygulamasının görüntülü konuşma özelliğinden siz de faydalanabileceksiniz. Unutmamanız gerek ise tüm verileriniz uygulamadan silindiği için tekrardan telefon numaranız ile oturum açmanız gerek. Son olarak da ilk başta yedek aldığımız için tüm verilerimiz saklanıyor. Yedekleme bölümüne tekrardan girerek yedeklerinizi geri yükleyin. Artık siz de WhatsApp görüntülü konuşma özelliğine sahipsiniz. Güle güle kullanın 🙂

1 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: