WhatsApp’a Hikayeler Özelliği Geliyor!

0
195
Android-icin-WhatsApp

Öncelikle Snapchat uygulamasında gördüğümüz ve birçok kişinin hayatında yer edinen “hikayeler” özelliği son olarak Whatsapp uygulaması için de geliyor.

Snapchat’i bu kadar popüler yapan “hikayeler” özelliği ile kısa anılarınızı arkadaşlarınızla sevdiklerinizle ve takipçileriniz ile paylaşabiliyorsunuz. Sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bu özellik daha sonraları Facebook ve Instagram‘a da dahil edildi. Hatta bu özelliğin Instagram’a eklenmesi Snapchat’e ciddi anlamda değer kaybına sebep oldu. Son olarak ise @WABETAInfo‘ya göre bu özelliği kullanacak sıradaki sosyal platform Whatsapp olarak açıklanmakta.

whatsapp-hikayem-ozelligi

Baktığımız zaman Whatsapp uygulaması, bu özelliği kullanan diğer platformlar gibi tam anlamı ile bir sosyal medya uygulaması değil. Bu yüzden paylaştığınız hikayeler mantıken sadece kişileriniz ile sınırlı olacak şekilde uygulamaya entegre edilebilir. Bu özelliğin uygulamaya tam olarak nasıl entegre edileceği ve hangi özellikleri barındıracağına dair bir bilgi yok. Ancak @WABETAInfo‘ya göre bu özellik olarak olarak iOS platformunda denenmeye başlamış.

Ortaya çıkan görüntüler her ne kadar iOS platformu üzerinde yapılan denemeleri gösterse de bu özelliğin devreye girmesi iOS ve Android platformu için zamanla olarak paralel olacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: