Whatsapp’da Gönderdiğiniz Mesajı Silmek İster Misiniz?

0
286
WhatsApp-Hikayeler

Whatsapp iletişim uygulaması her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Tabi ki gün içerisinde dalgınlıktan ya da başka sebeplerden dolayı, yollamak istediğiniz kişi dışında başka birine yollayabiliyor ya da yolladığımız mesajlardan pişmanlık duyabiliyoruz.

Bu sebeplerden dolayı Whatsapp ekibi uygulamalarına yeni bir özellik getirerek, göndermiş olduğunuz mesajı silebileceksiniz.

Peki Whatsapp’da gönderilen mesajlar nasıl silinir?

İlerleyen günlerde gelecek olan bu güncelleme öncelikle belli bir kullanıcı kitlesi tarafından test edildi ve gayet de başarılı bulundu diyebiliriz.

Whatsapp uygulamasına yeni gelecek olan güncelleme ile gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tuttuğunuz zaman mesajı sil seçeneği gelecek. Ancak unutmayın bu işlem sadece mesajı gönderdikten 7 dakika sonrasına kadar geçerli. Eğer yanlışlıkla yolladığınız ya da pişman olduğunuz mesajın süresi 7 dakikayı geçti ise maalesef bunun için yapacak birşey yok.

Diğer bir yandan bilmeniz gereken başka birşey daha var. Silmiş olduğunuz mesaj göndermiş olduğunuz kişinin Whatsapp uygulamasından silinecek. Ancak o mesajın yerine gönderilen mesaj silinmiştir uyarısı ekranda kalacaktır. ( En azından kıvırmak için bir şansınız var 🙂 )

Ayrıca bu uygulama grup içerisinde gönderilen mesajlar için de geçerli olacak. Gruplarınızdan birine gönderdiğiniz mesajı 7 dakika içerisinde sildiğiniz taktirde, grup üyelerinin ekranlarında bu mesaj silinmiştir uyarısı yer alacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: