WhatsApp’ta Gönderdiğiniz Mesajları Karşı Taraf Okumadan Önce Silebileceksiniz!

4
349
Android-icin-WhatsApp

WhatsApp her gün milyarlarca mesajın gönderildiği bir mesajlaşma uygulaması. Ancak bu milyarlarca mesaj arasında bazen istenmeyen bir şekilde yanlış kişiye ya da doğru kişiye gönderdiğimiz yanlış mesajlar olabiliyor. Bunun farkına varan WhatsApp ekibi yeni bir güncelleme ile gönderdiğiniz mesajları silebilme imkanını kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Sistem bir mesajı gönderdikten sonra yanlış bir mesaj olduğunu anladığınız taktirde eğer mesajınız çift mavi tik olmamış ise yani karşı taraf henüz mesajınızı açmamış ise mesajınızı anında silebiliyorsunuz ancak gönderdiğiniz kişi mesajınızın yerine “Mesaj Silindi” yazısı ile karşılaşacak. Zaman zaman hayat kurtaracak kadar önemli nitelikte olan bu güncelleme kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görecektir.

whatsapp-guncelleme

WhatsApp’a gelecek olan bir diğer özellik ise yine hayati önem taşıdığı kadar bazı kişiler için de sorun teşkil edebilecek. Live Location Tracking isimli bu özelliği siz ve karşı tarafta konumunu görmek istediğiniz kişi aktif ettiği taktirde birbirinizin konumlarını rahatlıkla görebileceksiniz. Nerede olduğunu saklamak isteyen kullanıcılar için bu özellik sıkıntı oluşturabilir 🙂 Ancan acil durumlarda ulaşmanız gereken kişiyi de bu özellik sayesinde kolaylıkla yerini tespit edebileceğinizi de unutmamanız gerek.

 

4 YORUM

Yorum Yapın, Değer Katın: