Xiaomi Kendi İşlemcisini Üretecek!

0
83
xiaomi-kutu-logo

Piyasada fiyat ve performans ilişki içerisinde mükemmel sonuçlara ulaşan ve Dünya’nın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi kendi işlemcisini üretmek amacı ile ilk adımları resmen attı.

Özellikle son bir kaç yıldır, bizim ülkemiz gibi mağazası dahi olmayan ülkelerde yüksek satış rakamlarına ulaşan ve kullanıcılarının gözünde taht kuran Xiaomi, kendini geliştirmek ve daha iyi yerlere gelmek adına yeniliklerine devam ediyor.

Bu zamana kadar çıkardığı akıllı telefonlarda Qualcomm ve MediaTek markalarının işlemcilerini kullanan Xiaomi, bundan sonra hem maliyetini düşürmek hem de şirket içinde yeniliklere imza atmak adına kendi işlemcisini üretme kararı aldı.

Çıkan bilgilere göre ilk olarak orta seviye cihazları için Snapdragon 600 ayarında bir işlemci ile bu sektöre adım atmayı planlayan Xiaomi, bu şekilde düşürdüğü maliyet ile fiyatlarını aşağı çekecek ve kullanıcıların gönlünde taht kuracaktır. Ayrıca diğer akıllı telefon üreticilerinden de muhtemelen bu işlemciler için sipariş gelecektir yani Xiaomi bir yandan da Qualcomm ve MediaTek gibi firmalara da rakip olarak farklı bir piyasa adım atacaktır.

Xiaomi’nin üretmeyi planladığı ilk işlemci, her şey yolunda gider ise önümüzdeki yıl çıkarmayı planladığı yeni orta seviye akıllı telefonlarında kullanılacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: