Xiaomi Mi 5c Ortaya Çıktı!

0
224
xiaomi

Xiaomi, özellikle son yıllarda akıllı telefon pazarının lider konumunda olmaya aday üreticilerinden birisi konumuna geldi. Fiyat-performans ilişkisi içerisinde çıkardığı telefonlar, ülkemizde dahil olmak üzere tüm Dünya’da büyük ilgi ile karşılanıyor.

Xiaomi son olarak üst seviye bir telefon ile değil orta seviye bir akıllı telefon ile kullanıcılarının karşısına geçti. Xiaomi Mi 5c olarak adlandırılan, Çinli üreticinin orta seviye telefonuna ait teknik özellikler de ortaya çıktı. Telefonun özellikleri göze alındığında ve muhtemelen oldukça düşük bir fiyat ile çıkacağından dolayı piyasada büyük bir yer edeceğini şimdiden rahatlıkla söyleyebiliriz.

xiaomi-mi-5c

Tasarım olarak ilk olarak baktığımızda cihaz Mi 5 ve Mi 5s modellerini oldukça andırıyor. Telefonun arka taraf tasarımı ise Mi 5s ile neredeyse aynı şekilde tasarlanmış. Snapdragon 625 işlemci ve Adreno 506 grafik birimi kullanılan telefonda performans 3GB RAM ile desteklenmiş.

xiaomi-mi-5c-1

12 Megapiksel arka kamerası ve 8 Megapiksel ön kamerası bulunan telefon, 64 GB dahili hafızaya sahip. Telefonun batarya kapasitesi ise 3,200 mAH.

Xiaomi Mi 5c’nin ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı hakkında ise şimdilik bir bilgi yok. Telefon hakkında daha detaylı bilgilere ulaştığımız zaman sizler ile paylaşacağız.

Yorum Yapın, Değer Katın: