Xiaomi Mi 6 Detayları Çıkmaya Başladı!

0
158
wp-1484894348343.png

Xiaomi özellikle fiyat performans ilişkisi olarak baktığımızda alınabilecek akıllı telefonların başında yer alıyor. Ülkemizde de oldukça rağbet gören Xiaomi Mi 5’den sonra şimdi de Çinli teknoloji devi Xiaomi Mi 6 çalışmalarına başladı.

Bakıldığında mobil pazarın şuan en en çok merak edilen telefonları arasında yer alan Xiaomi Mi 6, Çinli kaynaklara göre 3 farklı model seçeneği ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Aslen şuan piyasanın en güçlü işlemcisi olan Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 işlemci kullanacak olan telefonun düşük fiyatlı diğer  bir modelinde ise MediaTek Helio X30 işlemci kullanılacak.

Helio X30, 10nm teknoloji ile üretilen 10 çekirdekli güçlü bir işlemci. Xiaomi Mi 6’nın kullanacağı iki işlemciden kısaca oldukça güçlü.

Snapdragon 835 işlemci kullanılacak olan modelinde ise Quad HD OLED ekrana ek olarak 4GB RAM ve 128GB dahili depolama hafızası yer alacak.

Üçüncü modeli olan ve kavisli ekran ile gelmesi neredeyse kesin olan Xiaomi Mi 6 Premier ise 6GB RAM ve 256 GB dahili depolama hafızası ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: