Xiaomi Mi 6 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

0
157
xiaomi

Xiaomi Mi 6 hakkında uzun süredir ne zaman tanıtılacağı hakkında söylentiler dolaşıyordu. Sonunda o söylentiler son buldu ve tanıtım tarihi belli oldu.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Çinli kaynaklar Xiaomi Mi 6’nın 14 Şubat’ta tanıtılacağını belirtirken bazı kaynaklar daha sonrasını işaret ediyordu. Xiaomi ise bu söylentilere bugün yaptığı bir açıklama ile son verdi.

Xiaomi Mi 6 yapılan resmi açıklamaya göre 6 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek olan tanıtım organizasyonunda tanıtılacak. Ardından Mart ayında ise kullanıcılar ile buluşacak.

İlk başlarda çıkan söylentilere göre gecikme yaşanmasının başlıca sebebi Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 835 işlemcilerin yeterli miktarda bulunamaması olarak gösteriliyordu. Hatta Samsung Galaxy S8’de yaşanan gecikme de buna bağlanmıştı. Ancak analistlerin yaptığı açıklamaya göre gecikme sebebi yonga setleri değil başka sebepler.

Bu doğrultu da özellikle Xiaomi kullanıcıları ve fiyat-performans ilişkisi içerisinde iyi bir telefona sahip olmak isteyen Android kullanıcıları için oldukça sevindirici bir haber.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: