Xiaomi Mi 6’da Snapdragon 835’i Tercih Etti!

0
123
xiaomi-mi-6-gorsel

Dünya’nın en büyük üçüncü Çin’in ise en büyük akıllı telefon üreticisi olan Xiaomi‘nin fiyat performans ilişki içerisinde çıkardığı telefonlar özellikle de şuan amiral gemisi konumunda bulunan akıllı telefonu Xiaomi Mi 5 dünya genelinde rağbet gördüğü kadar ülkemizde de bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılıyor.

Xiaomi, Mi 5’de yakaladığı başarıyı devam ettirmek ve gücüne güç katmak için Qualcomm‘un en yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835‘i yeni çıkaracağı telefonda kullanacağı iddiaları gündemde. Performans konusunda oldukça önem veren Xiaomi muhtemelen böyle bir adım atabilir ancak bugün paylaştığımız haberde olduğu Çinli başka bir akıllı telefon üreticisi olan Oppo‘da yeni çıkaracağı Find 9 modelinde bu işlemciyi kullanmak istiyor şimdi akıllara gelen soru en yeni nesil, oldukça hızlı şarj imkanı sağlayan ve bir o kadar da güçlü işlemciyi önce hangi firma kullanacak?

Son çıkan iddialar Snapdragon 835’i kullanan ilk üretici Xiaomi olacak!

iSuppli firmasında halen aktif görevine devam eden ve Weibo‘da kişisel hesabı bulunan Kevin Wang‘ın yaprtığı açıklamaya göre Snapdragon 835’i kullanan ilk Çinli üretici Xiaomi olacak. Önümüzdeki yıl çıkarmayı planladığı Xiaomi Mi 6‘da yine performansa önem verecek olan Xiaomi, bu adımı attığı taktirde rakiplerinin bir kaç adım önüne geçmiş olur.
kevin-wang-weiboAnalistin yaptığı bir diğer açıklama ise Xiaomi Mi 6’nın Samsung‘un yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 ile aynı tarihlerde çıkacağı yönünde. Bu tarihte muhtemelen önümüzdeki Şubat ayı olacak. Ancak Xiaomi’nin böyle bir karar vermesi şirketin satışlarını nasıl etkileyecek merak konusu. Çünkü bu Samsung’a direkt olarak kafa tutmak anlamına gelecek.

Bir diğer ihtimal ise Xiaomi, Galaxy S8 ile aynı zamanda Xiaomi Mi 6’yı çıkarıp bakın biz de aynı özellikler var ve daha uygun fiyata diyebilecek. Bakalım Xiaomi’nin bu satış politikası hangi sonuçları doğuracak?

Yorum Yapın, Değer Katın: