Xiaomi, Patlayan Telefonu İçin Kullanıcıya Gizlilik Sözleşmesi İmzalattı!

Patlayan telefonlar furyasına katılan Xiaomi, bunun ortaya çıkmaması için elinden geleni yapmış.

0
176
xiaomi-mi-6-gorsel

Özellikle son aylarda Galaxy Note 7’lerde meydana gelen patlamalardan dolayı, herkes bu patlama haberlerine oldukça alıştı. Bu sefer ki patlama ise Xiaomi cephesinden geldi.

21 Aralık günü gerçekleşen patlamada, Xiaomi Redmi marka telefon, mağdur kişinin yaptığı açıklamaya göre orjinal sarj aleti ile şarj edilirken çok ısındığının farkına vardı ve şarjtan çekti. Ancak telefon şarjdan çıkarılmasına rağmen aniden alev aldı ve tamamen yandı.

xiaomi-patlama

Bu olayın hemen ardından Xiaomi müşteri hizmetleri ile iletişime geçen patlama mağduru kullanıcı durumu yetkililere bildirdi. Olayın araştırılmasının ardından Xiaomi, kullanıcıya telefonun para iadesini ve özür niteliğinde de 600 yuan(yaklaşık 86 dolar) ödemeyi teklif etti. Ancak bu teklif sadece özür niteliğinde değildi, mağdurun bu olayla ilgili sessiz kalacağına dair bir gizlilik anlaşmasını imzalaması karşılığında bu tekliflerinin geçerli olacağını belirttiler.

Mağdur olan kullanıcı ise en azından paramı alayım daha fazla mağdur olmayım düşüncesi ile teklifi kabul etti ve parasının aldı. Daha sonra ise avukatlar mağdura bu sözleşmenin geçerli olmadığını ve isterse bu olayı herkesle paylaşabileceğini belirttiler. Bunun üzerine bu olay böylece açığa çıkmış oldu.

Bu bilgiler tabi ki kesin değil mağdurun söyledikleri olduğunun belirtelim. Xiaomi bu konu hakkında resmi bir açıklama yapacak mı hep birlikte göreceğiz.

 

 

Yorum Yapın, Değer Katın: