Yeni Yayımlandı! Android 7.1 Güncellemesine Neler Eklendi?

0
234
android-7.1-sisteminde-neler-var
android-7.1-sisteminde-neler-var

Android 7.1 Güncellemesine Eklenen Özellikler

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemleri sürekli kendini geliştiriyor. Hatta son yayımlanan 7.0 işletim sistemi ve güncellemesi, yeni bir güncelleme ile 7.1 olarak tekrar yayımlandı. Bu sayede hem daha sorun çözümüne odaklanıldı, hem de ihtiyaç duyulan detaylara göre ekstra özellikler eklenmiş oldu. Peki Android 7.1 işletim sistemine eklenen yeni özellikler nedir? Hemen bakalım.

Neler Değişti?

Android 6.1 Marshmallow’dan sonra 22 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan yeni Android 7.0 Nougat, 7.1 güncellemesi ile tekrar çıktı karşımıza (daha güncel olarak). Android kullanıcıların merak ettiği “Yeni güncellemeler ile neler değişti?” sorusuna Google, bunları yeni telefonu Pixel’de göstererek merakımızı giderdi diyebiliriz. Öncelikle menü ayarlarından bahsedebiliriz. Diyelim ki bir uygulamanın simgesine basılı tuttunuz, bu sayede karşınıza seçebileceğiniz farklı menü uygulamaları da çıkıyor. Ayrıca Apple’ın “Force Touch”una benzer bir şekilde Mesaj uygulamasının simgesine basılı tuttuğunuzda “Favorilerinize” eklediğiniz kişilerin mesaj sekmeleri açılıyor. Yani aslında daha pratik olmak ve daha seri işlemlerimizi halledebilmek üzerine kurulu bir güncelleme diyebiliriz.

Aynı zamanda android bu yeni güncellemesinde klavyesine resim koyabilme özelliğini de getiriyor. Tabi VR teknolojisine daha çok odaklanılmış bu güncelleme ile. Yani Android 7.1 güncellemesi ile oynayacağınız oyunlarda ya da kullanacağınız VR gözlüklerindeki performans, eski sürümlere göre daha gerçekçi olacak.

Yorum Yapın, Değer Katın: