Yenilenmiş Galaxy Note 7 Haziran Ayında Satışa Çıkıyor!

0
222
galaxy-note-7-degisim

Samsung‘un büyük umutlar bağladığı ancak bataryasında oluşan bir problemden dolayı piyasadan çekmek zorunda kaldığı Galaxy Note 7 serisi tekrar satışa çıkıyor.

Samsung tarafından yaklaşık 4 milyon adet satılan tüm Galaxy Note 7’ler piyasadan toplatılmış ve karşılığında isteyen müşterilere Galaxy S7 Edge, isteyen müşterilere para iadesi gerçekleşmişti.

Galaxy Note 7’de yaşanan patlamalardan sonra bazı analistler Note isminin kirlendiğini ve Note serisinin artık son bulacağını belirtmişti. Samsung tarafından Galaxy Note serisinin devam edeceği cevabı ise çok geçmeden resmi olarak yayınlanmıştı.

Son olarak Samsung bir yandan Galaxy Note 8 çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, diğer bir yandan da toplatılmış olan Galaxy Note 7’ler üzerinde çalışmalarına da devam ediyor. Piyasaya ilk çıkan Galaxy Note 7 serisinin 3.500 mAh kapasiteli bataryaları değişiyor ve yenilenmiş Galaxy Note 7’lerde 3.200 mAh kapasiteli bataryalar yerini alacak

Galaxy Note 7’de isim değişikliği

Ayrıca Samsung yenilenmiş Galaxy Note 7’lerin isminde de değişikliğe giderek, Galaxy Note 7R(Refurbished) ismi ile Haziran ayının sonuna doğru satışa çıkarmayı planlıyor.

Şuan için Galaxy Note 7R‘ın hangi pazarlarda yer alacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Güney Kore pazarında kesin olarak yer alacak. Yenilenmiş Galaxy Note 7R’ın fiyatı ise 620 dolar civarında olacağı çıkan haberler arasında yer alıyor.

Yorum Yapın, Değer Katın: