Yurt Dışından Getirilen İkinci Telefonların Kullanılması Mümkün Olmayacak!

0
249
wp-1484894348343.png

Ülkemizde son günlerde yurt dışından getirilen cihazlar için bazı yaptırımlar gelmeye devam diyor.

Öncelikle Apple cephesinden gelen bir haber ile yurt dışından getirilen Apple cihazlara servis desteği sunulmayacağı ortaya çıkmış ve bu haber Apple Türkiye tarafından doğrulanmıştı. Böyle bir yaptırımın Apple tarafından yapılması oldukça saçma geleceğinden dolayı küçük bir araştırma ile aslında problemin Apple tarafından değil Türkiye’de ki yetkili kurum tarafından gerçekleştiğini görmüş olduk.

Yurt dışından getirilen vergisiz telefonların önüne geçmek için böyle bir yaptırım getirme kararı alınmış. Bu furyasına diğer markalara da sıçrayacaktır.

Bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre de daha önceleri yurt dışından bazı yollar ile birden fazla cihaz sokulabiliyordu. Getirilen ilk cihaz getiren kişinin pasaportuna kayıt yapılıyor, diğer cihazların ise daha sonra yakın zamanda yurt dışına gitmiş gelmiş eş dost akraba ya da bu işi yapan bazı kişiler tarafından pasaport kaydı yapılıyordu.

Yeni gelecek yasa ile birlikte yurt dışından birden fazla telefon getiriyorsanız, ilk telefon için bir sıkıntı bulunmuyor ancak ikinci telefon için öncelikle ağır cezalar ile karşılaşacaksınız ve getirdiğiniz telefonların IMEI numarası kayıtlara girilerek, telefonunuzu daha sonra kayıt yaptırma imkanınız bulunmayacak.

Hali hazırda ülkemizdeki vergilerin yüksekliği ve doların engellenemez yükselişi göze alındığında ve bu yaptırımlar ile ülkemizde kullanılan üst seviye telefonların kullanımında büyük düşüşler yaşanacaktır.

Yorum Yapın, Değer Katın: